Odhlašování obědů
78-8858110207/0100
Všechny kontakty »

Informace o školce

Mateřská škola Velký Dřevíč byla otevřena v 50. letech 20. století. S účinností od 1. 1. 2002 je škola příspěvkovou organizací. Od 1. 8. 2016 vznikl nový právní subjekt MŠ a ZŠ Hronov - Velký Dřevíč. Jsme dvoutřídní mateřská škola s kapacitou 42 dětí. Děti jsou rozděleny do dvou tříd:

1. třída - Berušky

zapsáno 23 dětí ve věku od 3 do 5ti let

učitelky:
Věra Hambálková
Bc. Jana Baštová
Ilona Zatloukalová

2. třída - Broučci

zapsáno 15 dětí

učitelka Martina Čepelková
školní asistent Hana Kubečková

Sídlíme v původní vile, umístěné uprostřed velké zahrady. Součástí je školní kuchyně a jídelna pro děti ze ZŠ Velký Dřevíč.

Třída v přízemí budovy slouží dětem „Beruškám“ jako herna, třída a jídelna. Sociální zařízení je přístupné ze třídy. Hernu využíváme také pro odpočinek starších dětí. V přízemí je také velká hala, která slouží ke cvičení, pohybovým aktivitám a k pořádání besídek pro rodiče. Dále se zde nachází jídelna pro žáky ZŠ, kterou využívají také děti ze třídy „Broučků“.

Třída v I. poschodí slouží „Broučkům“ jako herna a třída a také jako ložnice pro „Berušky“. Je zde také sociální zařízení se sprchou. V tomto poschodí je také kancelář pro MŠ a ŠJ a je zde také byt školníka.

U školy je velká zahrada s ovocnými i okrasnými stromy s velkým pískovištěm a dřevěnými průlezkami, velkou trampolínou, skluzavkami a prvky pro hry a pohybové činnosti dětí. Je zde také zahradní domek, a kůlna pro ukládání zahradního náčiní a hraček.

Název našeho ŠVP je

"S Bobkem a Bobem, kamarádství a zdraví tužit budem"